11.8 C
Скопје
00:06 - 1 март, 2024

(Фото) На преклоп, баш за сите прилики: Ана Ивановиќ во 2024 година влегла во фустан кој вреди да се купи

Ана Ивановиќ во новата 2024 година влегла во модел на фустан кој одговара на многу жени, а ги крие килограмите.

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ ја испратила 2023 година на најубавиот можен начин, во друштво на своето семејство.

Ана и нејзиниот сопруг, поранешниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер со оглед на тоа што слават и православен и католички Божиќ, во нивниот дом празниците се одбележуваат веќе со денови наназад, додека посебна улога има најмладиот член од семејството.

Во новата 2024 година Ана влегла подготвено и мотивирано, а сигурно е дека ќе продолжи да ја држи титулата икона на стилот меѓу спортистките, и поранешни и активни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)

Без оглед дали одбира лежерен и гламурозен стил, во склад со приликата, нема сомнеж дека Ана секогаш постигнува моден погодок и дека, едноставно, има одличен вкус.

Во нејзиниот гардеробер можат да се најдат бројни модни парчиња на кои би ѝ позавиделе вљубеничките во модата, а за новогодишната ноќ Ана избрала фустан од еден од своите омилени брендови.

Не е реткост Ана да носи модни парчиња од брендот „Зимерман“ (Zimmermann) којшто го обожаваат и другите ѕвезди, а нивните фустани се познати по тоа што совршено можат да се вклопат за секакви прилики.

Поради тоа Ана носела фустан каков што дефинитивно вреди да се има во орманот и да се носи во бројни прилики, со високи потпетици или со рамни сандали.

Станува збор за син свилен плисиран фустан, со романтични детали во форма на карнери и балон-ракави. Свилата го лади и го гали телото, па затоа е фустан кој лесно може да се носи за секоја сезона, а ги крие килограмите, благодарение на кројот во пределот на половината, како и врзувањето. Тука е и асиметријата за посебен ефект, V-изрезот кој, сепак, не го открива деколтето и секогаш соодветната миди должина.

 

 

 

 

 

 

 

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....