10.8 C
Скопје
19:27 - 20 април, 2024

(Фото) Каролина Гочева плени во црн тесен фустан: Пејачката се појави на настап во Тирана

Една од нашите најуспешни поп-пејачки во регионот, Каролина Гочева е синоним за убавина и елеганција. Пејачката тоа го докажа со своето последно модно издание со кое се пофали на социјалните мрежи.

Имено, Каролина периодов неуморно работи, па по одличните настапи пред македонската публика на почетокот на овој месец, таа објави дека се појавила на сцената на Националната опера и балет на Албанија.

Каролина сподели неколку фотографии од Тирана на кои плени во елегантен, црн и тесен фустан дизајниран од Јована Зука, кој ѝ ја истакна нејзината беспрекорна фигура.

„Тирана на еден ден“, кратко напиша Каролина.

На дел од фотографиите таа е во друштво и на неколку македонски музичари меѓу кои и нејзиниот долгогодишен соработник Николче Мицевски. Нејзините следбеници беа воодушевени од нејзиниот изглед, па доби бројни комплименти во коментарите.

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....