11.8 C
Скопје
07:36 - 15 април, 2024

Астропрогноза за четврток, 21 март: За Девиците подобрување, за Раковите хармонија

Овен

Овенот треба да ја почувствува мерката. Не преземајте големи работи денес, одете со мали чекори. Подобро е овој ден да се посвети на одмор или на вообичаени рутински работи.

Бик

Биковите треба поразумно да управуваат со своите пари. Ако трошите пари на се и сешто, ризикувате наскоро да останете без пари. Повлечете го ременот поцврсто.

Близнаци

Близнаците може да имаат потешкотии во комуникацијата со луѓето. Не се обидувајте да ја докажете својата поента ако сфатте дека другата личност е во право. Во спротивно, нема да биде можно да се избегнат конфликти.

Рак

Чувајте се. Ѕвездите велат дека треба да најдете внатрешна рамнотежа и хармонија. Тогаш сè во вашиот живот ќе почне постепено да се подобрува.

Лав

Ги имате сите ресурси што ви се потребни за да се справите со животните предизвици. Ништо не може да ве скрши затоа што сте многу посилни и помудри од вчера. Универзумот е на ваша страна.

Девица

Девиците ќе сакаат да ги стават работите во ред во својот живот. Ставете сè на свое место, размислете што може да ви го подобри животот и работата. Поминете ја вечерта со пријателите.

Вага

Вагите можат да воспостават нови корисни контакти. Комуницирајте со колегите, бидејќи тие може да искажат интересна идеја. Можеби ќе организирате проект заедно.

Шкорпија

На вашиот пат може да се појават неочекувани тешкотии. Астролозите ве советуваат да не се разочарувате, туку да се подигнете и да тргнете кон вашиот сон. Одлучноста и самодовербата ќе ви помогнат.

Стрелец

Ќе се отворат нови врати пред вас. За да го цените опсегот на овие можности, треба да ја затворите старата врата зад која не останува ништо добро.

Јарец

Вашите планови засега може да се стават на чекање. Искористете го денот во ваша корист – правете се што ќе ви посака телото и душаа. Одморете, соберете сила и енергија. И потоа повторно фатете се за работа. Ве очекува успех.

Водолија

Водолиите можеби имаат брилијантна идеја. Вклучете истомисленици во нејзиното спроведување, бидејќи многу побрзо и подобро ќе се справите со проблемите.

Риби

Риби, време е за вашата омилена забава – да фантазирате. Размислете за вашата иднина и каква ќе биде ако тргнете по овој или оној пат. Дејствувајте мудро.

На седмо небо: Три хороскопски знаци ќе ја најдат судбинската љубов многу наскоро

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....