12.8 C
Скопје
17:18 - 23 април, 2024

(Фото+видео) Јелена Карлеуша посвои уште едно куче, неговата приказна ќе ве расплаче: Добредојде Омега!

Познатата музичка ѕвезда Јелена Карлеуша уште еднаш ја покажа својата хумана и емотивна страна и љубовта кон животните.

На својот инстаграм-профил Јелена сподели трогателен видеоклип во кој го претстави новиот член на своето семејство – кучето по име Омега, брат на нејзиниот домашен миленик Алфа.

Заедно со видеото, Јелена напиша емотивни зборови кои допреа многу нејзини следбеници, нагласувајќи ја важноста да им се обезбеди дом и љубов на напуштените животни.

„Мојот убавец Алфа денеска доживеа уште една убава работа, го донесов неговиот брат, кој исто така беше исфрлен на улица и досега не бил во азил, бидејќи никој не сакаше да го посвои… го посвоив. Каде има место за седум животни, има место и за осмо. Добредојде во твојот нов дом Омега“, напиша Јелена во својата објава на социјалната мрежа Инстаграм.

Да потсетиме, на братот на Омега, Алфа, му беа ампутирани двете шепи кога Карлеуша го посвои.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....