Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Американскиот рапер Еминем без никаква претходна најава, вчера вечер објави нов албум, насловен “Music To Be Murdered By”. Ова е вистинско изненадување за фановите, бидејќи освен Еминем и продукциската куќа никој друг не знаел за албумот.

Албумот инспириран од Алфред Хичкок e 11-от соло албум на ѕвездата.

На него има 20 песни, со гостувања на Anderson .Paak, The Roots’ Black Thought, Q-Tip, Ed Sheeran, Royce da 5’9″, и Juice WRLD.

Албумот е продуциран од Dr.Dre, а за водечкиот сингл “Darkness” објавен е и спот.

Главниот сингл на албумот е песната „Darkness“ која е инспирирана од масовното стрелање во 2017 во Лас Вегас и е напишана од гледна точка на напаѓачот.

Слични објави

Мајката на Бред Пит не може да ја поднесе Анџелина Џоли!

Еспресо

Цеца го одврза ќесето: Еве колку се потроши за свадбата на синот

Igor

ШАКИРА и ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ќе настапат на полувремето на Супербол

Igor

Мажот по кој полудеа жените ја пропушти шансата да го глуми Џејмс Бонд поради килограмите (ФОТО)

Igor

„Медена земја“ ги трогна холивудските актери – Џејми Ли Кертис воодушевена од македонскиот кандидат за Оскар (ФОТО)

Еспресо

Град на духовите: Некогаш богато место кое го „проголтала“ немилосрдната природа (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Брук Шилдс во минијатурно бикини ги потсети фановите на култниот филм: Уште една плава лагуна

Слободен печат

Хари и Меган својот син го „држат“ на веганска исхрана: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Еспресо

СТИГНАА РЕЗУЛТАТИ ОД ОБДУКЦИЈАТА: Ова се вистинските причини за смртта на фронтменот на Продиџи!

Igor

Ќерката на Синди Крафорд конечно призна дека се забавува со познатиот комичар (ФОТО)

Igor

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо

„Злодело е да се покриваат овие гради“: Деколтето на Селма Хајек (53) го сруши интернетот (ФОТО)

Васко Спасоски