Урнебесната роденденска честитка за Бети Вајт од Рајан Рејнолдс и Сандра Булок! (ВИДЕО)

Американската актерка и комичарка Бети Вајт е со најдолгата телевизиска кариера од сите во шоубизнисот, дури 80 години. Таа е една од првите жени кои имале контрола и позади и пред камера, а е препознатлива и по тоа што е првата жена која продуцирала „ситком“ (Life with Elizabeth), која придонесе до тоа да ја добие почесната титула за Градоначалник на Холивуд во 1955 година.

Таа е меѓу најпочитуваните и најсаканите личности во Холивуд, а денес полни 98 години!

По тој повод еден од нејзините блиски пријатели, актерот Рајан Рејнолдс, на урнебесен начин повторно ѝ го честиташе роденденот на својата повозрасна колешка, заедно со актерката Сандра Булок.

Тој секоја година пронаоѓа уникатен и шеговит начин како да го честита роденденот на оваа холивудска ѕвезда.

Погледнете го видеото:


Слични објави

Ким Кардашијан откри каква БОМБА ВО БИКИНИ била нејзината мајка пред 32 години (ФОТО)

Igor

Светот зборува за бизарната глетка во оваа зоолошка: Горилата од Атланта со човечка рака! (ФОТО)

Слободен Печат

Актерката во најдобрата спортско-елегантна комбинација до сега! (ФОТО)

Igor

Новата секси ѕвезда на Белатор: Запознајте ја руската Пантерка, сака да пука и да тепа! (ФОТО)

Еспресо

Бритни објави фотографија на која ја истакна ФИГУРАТА, но негативните коментари ја доведоа до депресија! (ФОТО)

Igor

ОПАСНО ЗГОДНА: Кортни Кокс воодушеви со интересно видео во минијатурно бикини (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

два × оне =

Слични објави

Славна манекенка позираше гола на 48 години: Староста треба да се слави! (ФОТО)

Igor

ЈК ПРАВИ ПРОБЛЕМИ НАСЕКАДЕ: Целосно соблекла момче, а тоа го гледала свршеницата – потоа настанал ХАОС!

Igor

„Ги жалам таквите како тебе“: Саудиска тинејџерка која побегна од насилното семејство објави слика во бикини и се соочи со лавина од критики

Еспресо

Водителката Спенџарска напиша тажна порака на Инстаграм: „Поради смртен случај се повлекувам…“ (ФОТО)

Igor

Скопје како Милано! Модна недела по светски терк (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Меган и Хари покажаа колку се променил Арчи: Тој е весело бебе, а оваа физичка карактеристика ја наследил од Хари (ФОТО)

Igor