26.8 C
Скопје
15:42 - 21 мај, 2024

„Дедо Миша не ни дава да влеземе“: Николина Пишек испрати адвокати во станот во кој живееше со покојниот сопруг

По две години водителката преку суд го доби правото да влезе во станот во Белград, но денеска тоа не ѝ било овозможено.

Николина Пишек доби право да влезе во станот во Белград во кој живееше со сопругот Видој Ристовиќ и нивната ќерка Софија Уна. Таа денеска клучевите од станот им ги дала на адвокатите и извршителите кои во нејзино име се обиделе да влезат во зградата, но тоа не било можно.

Хрватската водителка веднаш се огласи на својот инстаграм-профил со што ја информираше јавноста за проблемите со кои се уште се соочува.

„Во меѓувреме во Белград. Очекувано, но се надевавме на спротивното. Дедо Миша не ни дава да влеземе“м напиша Николина.

Потоа ја објави и преписката со нејзиниот адвокат кој се обидел да влезе во станот:

„Се е заклучено, никој нема да отвори. Следниот пат ќе треба да се справиме со полиција – напиша адвокатот на Никола, на што таа одговорила: „Извонредно, мислам не е така, но Господ ме спаси“.

Да потсетиме, Видое Ристовиќ почина на 7 мај 2022 година во стан во Белград, а на неговата вдовица Николина оттогаш свекорот Витор Ристовиќ познат како Миша гроф не ѝ дозволи да влезе во станот во кој живееше со нејзиниот покоен сопруг. Исто така, тие имаа постојана „војна“ и за вилата во Загреб што ја граделе Николина и Видоје, а која сега ја добила водителката. Таа деновиве се вселува во вилата во Загреб, која неодамна ја заврши.

Слични објави

(Фото) Како сестри: Александра Пријовиќ позира со мајка си додека уживаат во одморот

Еспресо

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо
Се вчитува....