18.8 C
Скопје
14:19 - 3 март, 2024

Чини колку еден стан: Лепа Брена носи машки златен „Ролекс“ со дијаманти од 50.000 евра

Пејачката Лепа Брена води многу луксузен живот, кој често го покажува на социјалните мрежи. Покрај убавите патувања и далечните дестинации на кои оди со својата јахта, пејачката често патува и со приватен авион, а вилата во која живее зрачи со луксуз.

Тој начин на живот е пропратен со скапи парчиња облека и накит, а помалку е познато дека Брена е љубител на скапи часовници. Неодамна на нејзината рака „блесна“ часовник „Ролекс“, а според информациите од интернет чини „само“ 50.000 евра.

Лепа Брена носи многу, многу редок „Rolex Datejust!“, пишува на страницата на Инстаграм „сат на руци“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sat na Ruci (@sat_na_ruci)

„Овој часовник најчесто се гледа на машките раце (поради неговата големина), а женскиот часовник од 29 мм е резервиран за дами. Но Лепа Брена се одлучи за овој златен модел со дијамантска рамка, дијамантски индекси и прекрасен виолетов бројчаник. Цена : 50.000 евра“.

Сликата на која Брена позира со овој луксузен детаљ е направена за време на едно од нејзините патувања во Шпанија. Инаку, популарната пејачка овој часовник го искомбинирала со фустан со анимал принт, црвена капа и чанта „Шанел“.

Слични објави

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо

Ана Николиќ сподели емотивна порака по конфликтот со Раста: Кога ја нема мајката, имаш чувство дека куќата е празна

Еспресо
Се вчитува....