„Brass Brothers“ ќе ве заразат со нивната прва авторска песна „Време – невреме“ (ВИДЕО)

Еден од најпопуларните бендови во нашата земја, атракцијата од Битола, „Brass Brothers“ конечно ја израдуваа многубројната публика со своја авторска песна.

Песната носи наслов „Време – невреме“ и верувајте, ова е песна која сме сигурни дека ќе ја ставите веднаш на вашата плеј-листа.

„Време – невреме“ е песна на која како автори на текстот се потпишуваат Елена Тодосиоска и Дејан Марковски, музиката е на Горан Мицевски – Кус, а аранжманот е на познатиот пејач Димитар Андоновски. Видеото пак го изработија „Concept Production“ од Битола.

Фото: Промо

– На ваше барање, а на наше огромно задоволство ви ја преставуваме нашата прва авторска песна. Последиците од невремето кое го живееме и револтот кој го изразуваме во „Време – невреме“ ,не сакаме да бидат искористени од страна на актуелните политички опции и се оградуваме од истите.Главната порака е : „СО ЉУБОВ ДА ПОБЕДИМЕ” – велат момците од „Brass Brothers“.

Тие нема да застанат само на оваа песна. Веќе се подготвува и втората, а дотогаш нив може да ги видите и слушнете буквално во секој град од нашата земја, бидејќи овие момци важат за најдобрите „мајстори“ за забава!

Погледнете го спотот:

Слични објави

Жирито на Суперталент со неверување гледаше што прави оваа 85-годишна баба со 40 години помлад маж (ВИДЕО)

Еспресо

Мала астро школа: Какви сме во љубовта и во кревет

Igor

Лесен и посен ручек – Печен зеленчук со просо

Igor

Вежби за природно зголемување на градите

Igor

Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО)

Igor

ВОЛКАВИ ГРАДИ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: Оваа СТАРЛЕТА со своите СИЛИКОНИ остава без здив

Igor

Остави Коментар

оне × 4 =

Слични објави

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Igor

Аца Лукас се степа со новата девојка во хотел во Будва, таа раскажа сè

Слободен печат

Таа е веќе голема девојка! Погледнете како изгледа повозрасната ќерка на Маја и Дарко Панчеви (ФОТО)

Igor

Како да флертувате: Важни совети за „почетници“

Еспресо

Е, сега може да ме излижете: Амиџиќ сакаше да ја одјави емисијата, па му „залепија“ торта во лице!

Васко Спасоски

Моден дебакл: Хајди Клум на мета на потсмев поради својот изглед! (ФОТО)

Анита Митровска