Се разбудил жив во мртовечница кога почнале да го сечат, Кениец ги распамети лекарите

Шокантно видео доаѓа од Кенија каде маж, три часа откако го прогласиле за мртов се разбудил на масата во мртовечницата.

Станува збор за 32-годишниот Петер Киген кој имал стомачни проблеми, па се онесвестил во семејниот дом, и итно е префрлен во локалната болница Керичо, јавуваат локалните медиуми. Веднаш потоа лекарот го прогласил за мртов.

Кратко откако е префрлен во болница, го шокирал персоналот во мртовечницата кога наеднаш се разбудил и почнал да вика од болка зошто во тој момент медицинските работници му направиле рез на десната нога. Случајот локалната телевизија го објави со интересен наслов: „Питер Киген е човек кој отиде по пеколот и назад“.
Помладиот брат на Кениецот за весникот „Стандард“ изјавил дека медицинската сестра им рекла дека пациентот умрел уште пред тие да стигнат на одделението за итни интервенции, пренесува Дејли Мејл.
Поради пропустите семејството на Киген сега бара правда и ја обвини локалната болница за неодговорно лекување.

Слични објави

Желба за регонални ковид центри има, но дали има простор, опрема и кадар?

Доста со нови рестрикции, фатете се за работа!

Слободен Печат

После коронавирусот доаѓа глад: Опасноста која се заканува на светот никогаш поголема, милиони ќе останат без храна

Слободен Печат

СЗО со нови насоки за евидентирање на смртноста: Ако пациентот е позитивен, а почине од инфаркт нема да се ,,брои” во починатите од ковид-19

Нашите работници добиваат 35 отсто од тоа што го создале, во ЕУ 47 отсто

Се тестирате за Ковид 19? Тогаш со ,,закон” ќе мора да чекате резултати дома!

Слободен Печат

Остави Коментар

Шестнаесет − 13 =

Слични објави

Изборни петарди

Шахпаска и Филипче со родителите кои користеа продолжено породилно отсуство: Имаме целосно разбирање за вашата грижа

Слободен Печат

Парадокс кај децата кои примаат хормон за раст: Добиваат лек, но не и игла за да го примат

На слоештички кавијар кај Ирена и Сергеј Андреевски

Igor

Наезда на мистериозни бубачки во скопско Дивље ги исплаши жителите

Слободен Печат

Маските што живот значат

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian