Хуман гест на охридска пекарница: „Кој има потреба од помош даваме пецива или леб без пари!“

Во ова време на корона, кога многу луѓе останаа без работа, а некои едвај врзуваат крај со крај, единствена светла точка е хуманоста.

На фејсбук-страницата Охриѓани осамна пост со фотографија на која стои натпис дека пекарницата „Лихнида“ дава пецива и леб за луѓе кои немаат пари да си купат.

Нивниот несебичен и хуман гест наиде на одобрување и бројни пофалби.

https://www.facebook.com/Ohrigani.mk/photos/a.10153750171265691/10164647506290691/

Слични објави

Хороскоп за 18 август, вторник – Среќата е во воздухот, вдишете длабоко!

Слободен печат

ФОТО| И Мелита Ракичевиќ се истетовира: Една од тетоважите ги носи нејзините иницијали

Еспресо Магазин

„Мириса“ ли на широка коалиција без ВМРО-ДПМНЕ?

Слободен Печат

ФОТО: Каде исчезна извајаното торзо на Леонардо Дикаприо (Leonardo DiCaprio)? За малку ќе ги „изгубеше“ и шорцевите

Еспресо Магазин

На Карлеуша не ѝ здосади да се соблекува: Повторно полугола (ФОТО)

Васко Спасоски

„Храбар маж сака дива жена“: Карлеуша позира во провокативен „тигрест“ фустан (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

тринаесет + 15 =

Слични објави

Ѓоковиќ наседна на предизборната игра на Вучиќ

Општината ненадлежна, сопствениците незаинтересирани: Нема кој да ја среди зелената „џунгла“ среде Капиштец (ФОТО)

Луѓето панично купуваа храна поради коронавирусот, а сега ја фрлаат: Дел од производите завршија во ѓубре

Советниците ги почитуваат мерките: Седницата на Советот на општина Центар одржана на отворено (ФОТО)

Невидени размери на катастрофата: Во САД над 200.000 починати од ковид-19, Британија со рекорден број заразени дневно

Слободен Печат

Движењето низ регионот само со негативен ПЦР-тест, освен за Албанија, Косово и Турција

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarian