16.8 C
Скопје
04:02 - 20 мај, 2024

Ознака : убивство

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Задавен со ремен, па докрајчен со нож: Што се знае за смртта на Андреј Ботиков, креаторот на вакцината Спутник V

еспресо
Андреј Ботиков, еден од креаторите на вакцината Спутник V, е убиен во северозападниот дел на Москва. Во Москва е убиен вирусологот, виш истражувач во Центарот...