16.8 C
Скопје
04:25 - 20 мај, 2024

Ознака : трпкова

ЕспресоЖенски печатСлајдер

СИНОЛИЧКА ТРПКОВА: Најголема желба ми е да снимам филм по расказите од „Никогаш не кажувам“

Еспресо
Во присуство на многубројни гости од домашната културна сцена, во книжарницата „Literatura.mk Superstore“ во „Скопје сити мол“ беше промовирана првата прозна книга на познатата актерка...