17.8 C
Скопје
04:59 - 20 мај, 2024

Ознака : тромбофлебитис

Ви ПрепорачувамеЗдравјеСлајдер

Дали знаете што е тромбофлебитис? Се јавува на секои 1.000 луѓе

Еспресо
Тромбофлебитис претставува формирање на тромб (згрутчување) во поткожниот венски систем со придружен воспалителен процес. За разлика од тромбофлебитисот, кој претставува формирање на тромботски процеси во...