16.8 C
Скопје
08:20 - 22 мај, 2024

Ознака : тифани трамп

СветСлајдерСцена

Кој е сопругот на Тифани Трамп: Роден милијардер со „судбина“ да биде врвен менаџер

Еспресо
Непосредно пред нејзиниот татко да се пресели од Белата куќа, младата Тифани Трамп ја објави добрата вест: со прекрасна фотографија на која позира во друштво...
СветСлајдерСцена

(Фото) Први фотографии од свадбата на ќерката на Трамп: Американско-либанска веселба со 250 гости

Еспресо
Пристигнувањето на ураганот Никол во Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида, во четвртокот можеби ги прекина подготовките за свадбата на Тифани Трамп и Мајкл Булос, но...