23.8 C
Скопје
14:16 - 30 мај, 2024

Ознака : терор

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски: „Русија мора да биде препознаена како терористичка држава“

Еспресо
Володимир Зеленски направи преглед на ситуацијата во вечерната видео-порака со која завршува 94-тиот ден од војната, со последната офанзива на руската армија на Донбас и...