24.8 C
Скопје
15:03 - 30 мај, 2024

Ознака : тенкови

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Руските тенкови донирани за Македонија во 2000-та, отидоа во Украина: Што останува за Македонија?

Еспресо
Северна Македонија и ги предала на Украина тенковите Т-72, ​​испорачани од Русија во 2000 година за време на конфликтот со албанските сепаратисти, пишува рускиот портал...