Ознака : петти дел

Филм и ТВ

„Смртоносно оружје 5“: По 22 години Мел Гибсон и Дани Гловер повторно на големото платно (ВИДЕО)

Еспресо
Култното актерско дуо Мел Гибсон и Дани Гловер го снимаат петтиот дел од големиот филмски класик „Смртоносно оружје“, 22 години по последниот дел од оваа...