15.8 C
Скопје
22:42 - 19 мај, 2022

Ознака : неретва

Свет Слајдер Сцена

ПОЧИНА ХАРДИ КРУГЕР, ГЛУМЕЦОТ ОД „БИТКАТА НА НЕРЕТВА“: Полковник Кранцер си замина, останува (пак) да го гледаме култниот филм

Еспресо
Харди Кругер, германски актер со завидна холивудска кариера и со улога во југословенскиот воен спектакл „Битката на Неретва“. Кругер почина на 93-годишна возраст во Калифорнија,...