7.8 C
Скопје
03:40 - 20 мај, 2022

Ознака : Харди Кругер

Свет Слајдер Сцена

ПОЧИНА ХАРДИ КРУГЕР, ГЛУМЕЦОТ ОД „БИТКАТА НА НЕРЕТВА“: Полковник Кранцер си замина, останува (пак) да го гледаме култниот филм

Еспресо
Харди Кругер, германски актер со завидна холивудска кариера и со улога во југословенскиот воен спектакл „Битката на Неретва“. Кругер почина на 93-годишна возраст во Калифорнија,...