24.8 C
Скопје
14:00 - 6 јуни, 2023

ПОЧИНА ХАРДИ КРУГЕР, ГЛУМЕЦОТ ОД „БИТКАТА НА НЕРЕТВА“: Полковник Кранцер си замина, останува (пак) да го гледаме култниот филм

Харди Кругер, германски актер со завидна холивудска кариера и со улога во југословенскиот воен спектакл „Битката на Неретва“.

Кругер почина на 93-годишна возраст во Калифорнија, објави неговиот агент. Тој го играше полковникот Кранцер во култниот југословенски филм „Битката кај Неретва“.

Премиерата на филмот Битката на Неретва се одржа во Сараево, а на неа присуствуваа бројни филмски ѕвезди, меѓу кои и Орсон Велс.

Секако на премиерата на филмот беше претседателот на Југославија, Јосип Броз Тито.

 

Слични објави

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Се вчитува....