23.8 C
Скопје
12:51 - 10 август, 2022

Ознака : Научно потврдено

Интима Лајфстајл

Повеќе секс, подобра меморија: Научно потврдено

М.Р.
Секојдневниот секс е добар од многу здравствени причини, а една од нив е и ослободувањето од стрес. Но, според новите резултати од студија спроведена на...