19.8 C
Скопје
22:04 - 14 јуни, 2024

Ознака : напаѓач

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кој е Хади Матар, напаѓачот на Ружди? „Либански шиит“, на лажна возачка го користел името Мугнија – воениот командат на Хезболах

Еспресо
Хади Матар, 24, роден во Калифорнија, е поддржувач на иранските пасдарани. Хади Матар, 24-годишното момче од Њу Џерси кој вчера во државата Њујорк го избоде...