Ознака : миризливи стапчиња

Култура Лајфстајл

Процесот на правење миризливи стапчиња (ВИДЕО)

Слободен Печат
Во видеото е прикажан процесот на производство миризливи стапчиња во кинеската провинција Фуџиан. Овој планински крај е познат во целиот свет по ова и традицијата,...