Ознака : малиќи

Вести Македонија

Од ковид-19 почина угледниот бизнисмен и заменик градоначалник на Скопје, Енвер Малиќи!

V. T.
Заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи починал утринава од компликации со коронавирусот во „Систина“ откако претходно бил лекуван десет дена на Клиниката за инфективни болести...