16.8 C
Скопје
23:31 - 19 мај, 2024

Ознака : маја миа

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Владо Јаневски со последен поздрав до Маја Миа: „Кој не ја познавал тој не знае како е кога убавината е однадвор и одвнатре“

Еспресо
Минатата недела Македонија ја потресе веста за смртта на мејкап артистка и инфлуенсерка од Охрид, Маја Миа, односно Маја Јанеска, која почина во Африка. Тоа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

Што дознаваме од африканските медиуми за смртта на охриѓанката Маја Илиеска: Наводно, се застрелала во главата и починала дома

Еспресо
Стаса потврда и од полицијата дека охриѓанката Маја Илиеска, позната како Маја Миа, била пронајдена со прострелна рана во главата. Мртвото тело на Маја Миа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Охриѓанката Маја Миа пронајдена мртва во Африка, неодамна била во Македонија и се фотографирала со познати политичари

Еспресо
Популарната мејк ап артистка и инфлуенсерка од Македонија, Маја Миа Јанеска, девојка на бонго ѕвездата Оми Димпоз, е пронајдена мртва. Убавата мејкап артистка излегувало со...