14.8 C
Скопје
06:21 - 22 мај, 2024

Ознака : лутеница

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Превкусна зимница: рецепт за лутеница со модар патлиџан

Еспресо
Подгответе ја највкусната зимница според вашиот вкус и избор, но сепак, не заборавајќи на лутеницата со модар патлиџан. Од намирници потребни се: 2 кг црвени...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Превкусна зимница: Лутеница со модар патлиџан

Еспресо
Подгответе ја највкусната зимница, но не заборавајќи на лутеницата со модар патлиџан. Од намирници потребни се – 2 кг црвени пиперки, 2 кг модар патлиџан,...