25.8 C
Скопје
14:00 - 25 мај, 2024

Ознака : Љуба Јакимчук

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

НА ГРЕМИ со Џон Леџенд: Која е украинската поетеса Љуба Јакимчук

Еспресо
Која е Љуба Јакимчук, украинската поетеса која на сцената на Греми се појави во друштво на Џон Леџенд.  Веднаш по говорот на претседателот Володимир Зеленски,...