24.8 C
Скопје
09:01 - 13 јуни, 2024

Ознака : кели брук

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) За оваа жена научниците велат дека има најсовршено тело: „Дури сега се чувствувам удобно во својата кожа“

Еспресо
Кели Брук, модел и „сопственичка“ на совршено тело според студија од 2016 година, се присетила на минатото и изјавила дека „најмизерна била кога била најслаба“....
СветСлајдерСцена

Една од најубавите манекенки на светот сподели слики од нејзината раскошна венчавка вредна 500 илјади фунти

еспресо
Британската манекенка и актерка Кели Брук во јули се омажи за долгогодишното момче Џереми Париси во неговата родна Италија, но сега реши да сподели уште...