Ознака : карбонара

Гастро марифети

ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Вака се подготвува оригинална италијанска карбонара

Igor
Карбонарата приготвена по оригинален рецепт има кремаста структура и незаборавен вкус. Најважно од сè, подготовката не одзема многу време. Потребни состојки се: 500 гр шпагети...