21.8 C
Скопје
00:57 - 18 јуни, 2024

Ознака : караница

ЛајфстајлСцена

КРАЛСКИ КАРАНИЦИ: Ни тие не се отпорни на проблеми, а за се е виновна ТАА!

Igor
Новиот документарец „Кралство во војна“ прикажува дека караниците меѓу принцовите од британскиот кралски двор имаат корени длабоко во минатото. Најмладиот син на кралицата Елизабета, според...