КРАЛСКИ КАРАНИЦИ: Ни тие не се отпорни на проблеми, а за се е виновна ТАА!

Новиот документарец „Кралство во војна“ прикажува дека караниците меѓу принцовите од британскиот кралски двор имаат корени длабоко во минатото.

Најмладиот син на кралицата Елизабета, според принцот Чарлс, постојано го пика носот таму каде не му е место. Принцовите Чарлс и Едвард, според документарецот, се скарале уште во 2001 година, кога принцот Вилијам се запишал на Универзитетот Св. Ендрју.

Тогаш кралската палата соопштила дека на медиумите им е дозволено да го снимат принцот како влегува во Универзитетот, но потоа треба да го остават на мира. На таа церемонија била видена и телевизиска екипа што не била поканета, а наводно, работела за принцот Едвард. Тогаш принцот Чарлс се налутил и го нарекол својот брат „идиот“.

Во документарецот се наведува и дека за сето тоа е виновна кралицата Елизабета, затоа што не го санкционирала однесувањето на својот најмлад син. Во британските „чаршиски муабети“ постојано се повторува тврдењето дека Едвард ѝ е омилен син на кралицата и затоа таа е попустлива кон него.

Слични објави

Ѝ ги платив сметките од 200.000 долари, ѝ купував гардероба, ја оставив свршеницата и на крајот ме шутна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Интимни мемоари… Излегуваат нови детали за кралското семејство

Еспресо

Козметички третмани со кафе во домашни услови

Igor

Познати се новите датуми за Евросонг! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor

Палачинки кои се паметат: Овие 2 состојки во тестото ви го гарантираат најкремастото уживање! (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

девет + 17 =

Слични објави

Ремек-дело: Голите гради на Алесандра Амбросио под млаз вода го срушија Инстаграмот! (ФОТО)

Тоа што Хилари Даф му го направи на своето дете многумина го осудија (ФОТО)

Igor

СЕ РАЗГОЛЕ ВО ШЕСТАТА ДЕЦЕНИЈА: Деми Мур призна низ каков пекол поминувала неколку години

Igor

Хип-хоп легендата нема издадено албум од 2015, а е најплатениот музичар оваа декада!

Слободен Печат

Ги следи во чекор – Среќата им е најголем пријател на овие 2 хороскопски знаци

Еспресо

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Еспресо