20.8 C
Скопје
02:12 - 18 јуни, 2024

Ознака : камберова

ЗдравјеСемејствоСлајдер

Примариус Сузана Камберова, специјалист дерматолог: Убоди од инсекти и опасности кои ве демнат од нив

Кристина Апостолова
Најчесто се појавува т.н. „локална реакција“ или реакција на кожата со пречник од неколку милиметри до неколку сантиметри. Реакцијата се појавува на самото место околу...