20.8 C
Скопје
07:15 - 13 јуни, 2024

Ознака : ју би 40

СветСлајдерСцена

ПО ТЕШКАТА БОРБА СО ТУМОР НА МОЗОКОТ ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ БРАЈАН ТРАВЕРС

М. С.
Саксофонистот и текстописец Брајан Траверс, по тешката битка со ракот на мозокот, почина на 62 -годишна возраст. Тој беше еден од основачите на британскиот реге...