20.8 C
Скопје
02:19 - 18 јуни, 2024

Ознака : јанг долф

СветСлајдерСцена

ТАЖНА ВЕСТ: Американскиот рапер Јанг Долф убиен во Мемфис

И.Т.
Американскиот рапер Јанг Долф бил убиен во средата додека бил во пекара во Мемфис во американската сојузна држава Тенеси. Музичарот роден во Чикаго, чие вистинско...