-5.2 C
Скопје
23:23 - 25 јануари, 2022

Ознака : Хванг Донг-Хјук

Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

КРЕАТОРОТ НА СЕРИЈАТА „SQUID GAME“: Не се збогатив од мега успехот

И. Т.
Се проценува дека серијата „Squid Game“ која буквално го „полуде“ светот му донела на „Netflix“ околу 900 милиони долари, а снимањето чинело 21,4 милиони долари,...