17.8 C
Скопје
13:18 - 27 февруари, 2024

Ознака : хомо

СлајдерСценаФилм и ТВ

НАШЕ, А СВЕТСКО: „ХОМО“ ќе се прикажува во Америка

Еспресо
„Скопје Филм Студио”, продукциската куќа на долгометражниот филм „ХOMO“ во режија на Игор Иванов Изи, склучи договор со Јавната Медиумска Групација од САД (Public Media...