11.8 C
Скопје
20:06 - 28 февруари, 2024

Ознака : франсоаз жило

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Која беше Франсоаз Жило, бунтовната муза на Пикасо: 40 години помлада од него му роди две деца, но не му прости неверство

Еспресо
Во болница во Менхетен на 101 година почина најбунтовната муза на Пикасо, Франсоаз Жило, и самата сликарка која учела до големиот мајстор, негова инспираци и...