12.8 C
Скопје
08:11 - 15 април, 2024

Ознака : ентони албанезе

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

Кој е Ентони Албанезе, новиот премиер на Австралија? Неговиот приватен живот е вреден за филмско платно

Ј.К.Д
На изборите во Австралија, за премиер е избран Ентони Албанезе. Минатата година, лидерот на лабуристите беше жртва на многу тешка сообраќајна несреќа, судир на неговиот...
Ви ПрепорачувамеСлајдер

Избори во Австралија: Живот како од роман на Ентони Албанезе, лабуристот кој може да стане премиер

Ј.К.Д
Водачот на Лабуристичката левица, Албанезе е роден во Сиднеј од мајка со ирско потекло, но израснат без својот татко, италијански имигрант кој го запознал многу...