36.8 C
Скопје
18:14 - 18 јуни, 2024

Ознака : домбас

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски: „Пекол е во Донбас, целосно е уништен“

Еспресо
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во вечерното обраќање до нацијата и светот даде ужасна оценка за ситуацијата во Донбас. „Пекол е, без претерување“, рече тој....