36.8 C
Скопје
17:11 - 18 јуни, 2024

Ознака : домаќица

БалканСлајдерСцена

ПОЧИНА КРЕАТОРОТ НА НЕОДОЛИВАТА„ДОМАЌИЦА“ И БИСКВИТИТЕ „ПЛАЗМА“: Петар Тутoвац бил првиот школуван изработувач на бисквити во Хрватска

А.Г.
Креаторот на популарната „Домаќица“ и еден од авторите на рецептот за бисквити „Плазма“, Петар Тутoвац, почина на 88-годишна возраст, пренесоа балканските медиуми. Роден во БиХ,...