17.8 C
Скопје
06:03 - 13 јуни, 2024

Ознака : џепарлак

БалканВи ПрепорачувамеСцена

Пред да стане пејачка, Гоца Тржан работела нешто сосема друго: Таа откри како живеела од тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Во младоста, пред да започне успешна музичка кариера, пејачката Гоца Тржан едно време заработувала од продавање на сладолед. За да заработи за џепарлак, Гоца од...