36.8 C
Скопје
19:27 - 15 јули, 2024

Ознака : Complicate Simply!

Ви препорачуваме на СПЕспресоСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Изложба на плакати на Скопски џез фестивал

Ј.К.Д
Посебната инспирација за изложбата е новото ремек-дело на Славимир Стојановиќ Футро, плакатот за годинешното, јубилејно, 40. издание на Скопскиот џез фестивал. По повод одбележување на...