36.8 C
Скопје
17:27 - 18 јуни, 2024

Ознака : чоколадниот роналдо

Ви ПрепорачувамеСветСцена

НАЈСЛАТКАТА СТАТУА НА СВЕТОТ: Чоколадниот Роналдо (ФОТО)

Еспресо
Фудбалерот Кристијано Роналдо вчера го прослави својот 35. роденден, а најслаткиот подарок го доби од сонародникот Жорж Кардозо. Португалскиот уметник направи статуа на Роналдо од...