НАЈСЛАТКАТА СТАТУА НА СВЕТОТ: Чоколадниот Роналдо (ФОТО)

Фудбалерот Кристијано Роналдо вчера го прослави својот 35. роденден, а најслаткиот подарок го доби од сонародникот Жорж Кардозо.

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Португалскиот уметник направи статуа на Роналдо од чоколадо. Жорж го направи чоколадниот Роналдо во природна големина и за слатката скулптура висока 187 сантиметри, потроши 120 килограми чоколада.

Кардозо скулптурата ја направи во швајцарската фабрика Скуад.

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Слични објави

Заборавете на мрзата: 9 вежби по 30 секунди кои ќе го оформат вашето тело (ВИДЕО)

Igor

КИМ ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА: Како нејзиниот струк е толку тенок?

Igor

ГОДИНИТЕ НЕ Ѝ МОЖАТ НИШТО: Лиз Харли гола во базен (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци кои се шампиони во нервирање на другите!

Igor

Дали е штетен белиот ориз?

Igor

Ни­ко­гаш не ко­рис­те­те коз­ме­ти­ка со по­ми­нат рок

Igor

Остави Коментар

2 × 1 =

Слични објави

Потресна исповед на актерката Јана Стојановска: Докторите лавовски се бореа за моето бебе да преживее (ВИДЕО)

Igor

Инстаграм дива која со својот изглед ќе ве остави без здив (ФОТО)

Еспресо

Виолета од „Подобар живот“ на 58 години прошета во ПРОЅИРЕН ФУСТАН (ФОТО)

Igor

Јогурт лепињи

Igor

КЕТО ИСХРАНА: Кои намирници се дозволени во дневното мени?

Igor

Хороскопски знаци кои се најголеми оптимисти!

Еспресо