13.8 C
Скопје
19:55 - 23 април, 2024

Ознака : бурки

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Авганистанските новинарки и водителки се вратија на телевизија со букри

Еспресо
Сите водителки и репортерки на авганистанската телевизија денеска се појавија на екраните со покриени лица, ден по пркосењето на наредбите на талибанците кое беше замолчано...