12.8 C
Скопје
08:19 - 15 април, 2024

Ознака : брендон ли

Ви препорачуваме на СПСлајдерСценаФилм и ТВ

ТРАГЕДИИ НА ФИЛМСКИ СЕТОВИ: Актери кои загинале поради грешка во текот на снимање

И. Т.
Утрово одекна веста за трагедијата што се случила на снимањето на филмот „Рѓа“ (Rust), во која холивускиот актер Алек Болдвин пукајќи со реквизитен пиштол случајно...