14:02 - 19 април, 2024

Ознака : Бохдан Цимбал

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

ПОТРЕСНА ФОТОГРАФИЈА: Од Олимпијада во војна – украински спортски шампион со бебенцето на гради од премореност заспал во скривницата

Еспресо
Пред еден месец тој го прослави деветтото место на Зимските олимписки игри во Пекинг со своите спортисти-соучесници во штафетата, а денес Бохдан Цимбал, украински спортист,...