4.8 C
Скопје
03:43 - 4 март, 2024

Ознака : арапска лига

ЕспресоСлајдер

Лавров во Каиро на средба со Арапската лига ќе го објасни ставот на Русија за војната, целта е „зајакнување на арапско-руските односи“

Еспресо
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров синоќа пристигна во Каиро каде денеска ќе се сретне со египетското раководство, со намера на Лигата на арапските...