7.8 C
Скопје
19:57 - 20 февруари, 2024

Ознака : амелија виндзор

СветСлајдерСцена

Запознајте ја леди Амелија Виндзор: За неа велат дека е најубавата членка на кралското семејство

еспресо
Една од членовите на британското кралско семејство е леди Амелија Виндзор, 27-годишна манекенка и братучетка на принцовите Хари и Вилијам. Таа моментално е 42. во...